Напрямки освітньої діяльності

ЗПО "СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ МІСТА КОВЕЛЯ" – єдиний заклад позашкільної освіти еколого-натуралістичного спрямування у м.Ковель. Саме у нас школярі міста у позаурочний час мають можливість провести щасливі години у безпосередньому контакті з природою.

У своїх стінах ми раді бачити дітей різного шкільного віку.

Для найменших – для школярів початкових класів пропонуємо заняття у гуртку «Природа-чарівниця». В цьому гуртку діти більше дізнаються про рослини і тварин своєї місцевості, про природні умови та екологічні проблеми Ковельщини, задумуються про шляхи покращення екологічної ситуації і зроблять перші кроки для цього.

Школярам середнього шкільного віку пропонуємо отримати більш конкретні знання з окремих природничих наук у таких наших гуртках:

гурток «Квіткова планета»

На заняттях у цьому гуртку діти знайомляться з біологічними особливостями рослин відкритого та закритого ґрунту, з різними групами декоративних рослин: квітково-декоративними, листково-декоративними, виткими і ампельними; вивчають асортимент декоративних рослин для дому і вулиці, доглядають за такими рослинами у теплиці, на квітниках, у куточку екзотичних рослин. Займаються експериментально-дослідницькою роботою з декоративними рослинами.

гурток «Домашні улюбленці»

Діти, котрі не уявляють свого життя без домашніх тваринок, саме на заняттях цього гуртка можуть здобути знання про умови утримання та правила догляду за папужками, акваріумними рибками, морськими свинками, хом’ячками та іншими домашніми улюбленцями. В нашому куточку живої природи діти отримують практичні навички з догляду за тваринками, здійснюють дослідження.

гурток «Юні екологи»

Молодь, якій не байдуже майбутнє нашої планети, зможе ознайомитися з основами екологічних знань і природоохоронною діяльністю людини у гуртку «Юні екологи». В процесі занять юннати знайомляться з типовими представниками рослин і тварин рідного краю; спостерігають за живими та неживими об’єктами, навчаються правил поведінки в природі. Учні оцінюють вплив людини на живу природу і перспективи цього впливу на біосферному рівні, засвоюють елементи діяльнісного підходу до розв'язання екологічних проблем.

гурток «Зелена аптека»

Лікарські рослини – це скарбниця наукових відкриттів, які чекають кожного, хто серйозно і наполегливо вивчає і практично застосовує їх для лікування та профілактики недуг.

На заняттях у цьому гуртку діти вивчають біологічні особливості лікарських рослин, їх фармакотерапевтичну дію, способи використання у домашніх умовах з метою фітопрофілактики, призвичаюються вести здоровий спосіб життя, отримують вміння розрізняти і збирати лікарські рослини, готувати цілющі напої.

гурток «Овочеві експерти»

Для дітей, котрим цікаво вирощувати овочі своїми руками у нас є гурток «Овочеві експерти». Саме тут школярі мають можливість поглибити теоретичні знання, здобуті на уроках, і набути нових додаткових знань, практичних умінь і навичок з вирощування овочевих культур на основі сучасних інтенсивних технологій. В процесі занять гуртка діти глибше ознайомлюються з біологічними особливостями провідних і малопоширених овочевих культур, прийомами їх вирощування у відкритому і закритому ґрунті, адже у їхньому розпорядженні є єдина у області стаціонарна юннатівська теплиця. Навіть взимку не припиняються практичні і експериментально-дослідницькі роботи з овочевими культурами

Для дітей середнього та старшого шкільного віку, які цікавляться природничими науками пропонуємо:

гурток «Ландшафтний дизайн»

На заняттях цього гуртка учні отримують комплекс сучасних знань, умінь і навичок роботи у сфері декоративного благоустрою i озеленення. Вони отримують інформацію про найбільш поширені види декоративних рослин та про нові види та сорти, які нещодавно стали завойовувати терени нашої держави; вивчають рослини, що використовуються у вертикальному озелененні, у водних композиціях, у живих загорожах,  альпінаріях та квітниках. Дізнаються про влаштування  газонів та основи догляду за ними. Під час вивчення композиційного оформлення територій звертається увага на тенденції та новинки останніх років, що сприяють гармонізації процесу благоустрою території (типи плівок ПВХ для водойм, доцільність використання геотекстилю, агроволокна, безпровідне освітлення, альтернативні види мульчі i т.п.).

Особлива увага надається виконанню пошуково-дослідницької роботи з розмноження та розширення асортименту декоративних рослин, їх акліматизацїї, проведенню селекційної роботи.

Для учнів середнього і старшого шкільного віку, які насамперед цікавляться народними ремеслами, традиційними і нетрадиційними мистецькими формами працює

гурток «Природа і фантазія».

На заняттях цього гуртка діти навчаються технологіям виготовлення виробів з природного матеріалу, бісеру, тканини тощо. Педагоги закладу створили оптимальні умови для самореалізації обдарованих дітей та забезпечують розвиток їх творчих здібностей.

Протягом року діти працюють у трьох напрямках: аплікація ( з різних матеріалів), робота з бісером, аранжування квітів.

В розділі аплікація, як вихідні матеріали можуть використовуватись солома злакових культур, папір, тканина, різноманітний природній матеріал. Різні типи діяльності дають можливість школярам спробувати себе у різних напрямках декоративно-прикладного мистецтва, і в подальшому спеціалізуватися на окремих видах діяльності.  Свої вироби гуртківці демонструють на численних виставках, які проходять у закладі.